***متقاضیان می توانند با شماره تلفن گویای 1670 و با وارد نمودن شماره داخلی با واحد یا کارشناس مربوطه تماس حاصل نمایند***  
مدير كل آموزش فني و حرفه اي گيلان در ديدار با فرماندار شهرستان آستانه اشرفيه : ضرورت توانمندسازی مرکزفنی حرفه‌ای شهرستان برای آموزش متقاضیان با تأكيد بر بوم گردی
زمان درج : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۴ خرداد ساعت ۱۲:۲۰ تعداد بازدید : 167 نسخه چاپی

مدير كل آموزش فني و حرفه اي گيلان در ديدار با فرماندار شهرستان آستانه اشرفيه : ضرورت توانمندسازی مرکزفنی حرفه‌ای شهرستان برای آموزش متقاضیان با تأكيد بر بوم گردی

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي گيلان ،  در ديدار رحيم عطايي پور ، مدير كل با هيئت همراه با رحيم حيدري ، فرماندار شهرستان آستانه اشرفيه ، بر ضرورت  توانمندسازی مرکز آموزش فنی حرفه‌ای شهرستان برای آموزش متقاضیان بوم گردی تاکید شد.

برطبق اين گزارش رحيم عطايي پور ، درباره استفاده از ظرفیت‌های شهرستان برای تجهیز مراکز فنی و حرفه‌ای توانمندسازی فنی حرفه‌ای شهرستان در بخش‌های تکاپو و اشتغال روستایی مطالبی را بیان کردند.

همچنين با اشاره به استفاده بهينه از اوقات فراغت دانش آموزان در راستاي ارتقاء مهارتي آنها ، به برگزاري اولين جشنواره مهارت آموختگان كارآفرين و هجدهمين دوره مسابقات ملي مهارت مرحله به ايراد سخناني پرداخت.

در ادامه رحيم حيدري ، فرماندار شهرستان آستانه اشرفيه ، در این دیدار گفت:  در سالیان گذشته بسیاری از وام ها و تسهیلاتی که به افراد متقاضی داده شده به دلیل عدم دانش فنی و عدم اطلاع از نحوه ی انجام کار و به نتیجه نرسیده است و نه تنها اشتغال ایجاد نکرده بلکه بیکاران ما را به بدهکار بیکار تبدیل کرده

رحیم حیدری با اشاره به رویکرد استاندار گیلان و مسئولین ستادی استانداری و مدیران کل  اظهار کرد : همکاری خوبی که سازمان فنی حرفه‌ای استان در پیش رو قرار داده این است که در زمینه های مختلف به عنوان یاور در طرح ها و پروژه های مختلف به تکاپو یا طرح تسهیلات روستایی بیاید و به افرادی که می خواهند وام بگیرند آموزش بدهند.

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه مسائل مختلف اگر با آموزش همراه باشد  نتایج و عملکرد بهتری خواهد داشت.

ادامه داد: مرکز فنی حرفه‌ای می تواند در زمینه های مختلف  از پرورش دام ، پرورش زنبور عسل ، پرورش ماهی ، مروار بافی یا صنایع دیگراز جمله آموزش به افراد در زمینه  هتل داری ، بوم گردی یا صنایع مربوط به توریسم آموزش های لازم را ارئه دهد.

حیدری با شاره به سیاست های استاندار گیلان در خصوص اشاعه بوم گردی برای اشتغال  و آموزش های لازم برای این بخش گفت: اگر افراد متقاضی در بخش بوم گردی  بتوانند نحوه ی مواجه با میهمان یا مسافر یا گردشگر یا مسافر، کار فنی را یاد بگیرند طبیعتا با این آموزشی که فرا می گیرند  نتایج بهتری گرفته می شود.

وی اظهار امیدواری کرد  که مراکز فنی حرفه‌ای استان و شهرستان در این کار موفق باشندو در عین حال همه ی کسانی که متقاضی دریافت تسهیلات وام هستند بتوانند با گرفتن آموزش های لازم نتایج بسیار خوبی را بگیرند .

بعد از اين نشست مدير كل آموزش فني و حرفه اي گيلان و هيئت همراه از حرم شهداي آستانه اشرفيه بازديد و بر مزار سردار شهيد مهدي خوش سيرت ذكر فاتحه خواندند و در پايان از كارگاه آموزشي قاليبافي و صنايع دستي كه با همكاري بسيج سازندگي سپاه ناحيه آستانه اشرفيه در حرم شهدا برگزار گرديد ، بازديد نمودند.

برچسب ها : فني و حرفه اي

فراخوان های سازمانی
معرفی مراکز و دفترچه دوره های آموزشی
آموزش مهارتی در حوزه گردشگری
شبکه تجهیزات کارگاهی
مهارت آموزی در محیط کار واقعی
سایت قدیم
فیش حقوقی
سامانه استعداد یابی مهارتی
پیوند های سایت
سامانه ها